sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR :

OKUNMA : 612 Kez Okundu

YORUM : Zamanı geri alan yöntem: Botoks için yorumlar kapalı

resim yok

Modern çağın kadının en çok tercih ettiği estetik uygulamalardan biri olan botoks ile zamanı geri alabilir, yaşlanmayı durdurabilirsiniz. Botoks ile ilgili birçok yanlış yargının dilden dile yayıldığını ve insanların kafasının karıştığını dile getiren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mert Demirel, botoks ile ilgili bilgi vererek şunları söyledi:

Gerçek bir anti-aging

“Botoks günümüzde tüm dünyada en sık uygulanan estetik girişimin adı oldu. Uygulamanın kolay, sonuçlarının etkili oluşu, bu uygulamayı popüler yaptı. Botoks, bana göre tıpta bulunan en büyük ilaçlardan birisi. Doğru ellerde uygulandığı zaman çok güvenlidir ve gerçek bir anti-aging’tir. Çünkü yaşlanmayı durdurur. Kasların gereksiz kasılmasını önleyerek, ince cildin kırışmasını engeller. Bu kırışmaların önlenmesi inanılmaz bir farkla zamanı geri aldırır. Özellikle fazlaca mimik kullandıkları ya da kaş çattıkları için yüzlerinde derin çizgiler ve kırışıklıklar oluşan kişiler için ideal bir uygulamadır.”

İşlem en fazla10 dakika sürüyor

“Kafa karıştıran birçok bilginin aksine botoks’un etkisi ortalama 5-6 ay sürer. Bu süre kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Kimilerinde 4 ayda sonlanabildiği ya da 7-8 aya kadar etkisini sürdüğünü de gözlemliyoruz. Botoks’un bu kadar çok tercih edilir olmasındaki en büyük etkiler şüphesiz kesin sonuçları ve uygulamadaki kolaylığı. Çünkü bugün birçok çalışan kadın öğle arasında gelip botoks uygulamasını yaptırabiliyor. İşlemler ortalama 10 dakika sürer, ağrısızdır ve etkisini 3’üncü gün göstermeye başlar.”

Ne kadar botoks kullanmalı?

“Ticari olarak satılan ürünlerde bir şişede 100 ünite mevcuttur, fakat bu ürün bir kişi için çok fazla. Hatta kimi zaman 60 ünite bile çok fazla olabilir. Fazla botoks kullanmak, işlemi daha güzel yapmaz, hareketsiz ve donuk bir maske yüzün oluşmasına neden olur. Botoks hakkındaki birçok yanılsama fazla miktarda uygulanmış kötü örnekler yüzünden çıkmıştır. Kişinin ihtiyacı olan en uygun dozu hekim belirler. Tüm estetik müdahalelerde dozun miktarı çok önemlidir, ancak söz konusu botoks olduğunda, gerekli dozun ayarlanması başarının bel kemiğini oluşturur. İyi bir sonuç için bir hafta sonra ufak rötuşlar yapmak gerekebilir. Bu yüzden botoks uygulamasını aynı hekim tarafından düzenli olarak uygulatmak her zaman için daha sağlıklı sonuçlar verir.”

(SEMA AKBAŞ TRTTURK COM)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.