sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR : YuzukTR

OKUNMA : 471 Kez Okundu

YORUM : WhatsApp B2B Sürecine Giriyor için yorumlar kapalı

Piyasada boy göstermeye başladığı ilk günden bu yana yükselişi asla durdurulamayan yazılımın kullanıcılar tarafından oldukça fazla beğenildiği yönünde aldığı yorumlar ile Facebook tarafından 16 milyar dolara satın alınmıştı.

Piyasada boy göstermeye başladığı ilk günden bu yana yükselişi asla durdurulamayan yazılımın kullanıcılar tarafından oldukça fazla beğenildiği yönünde aldığı yorumlar ile Facebook tarafından 16 milyar dolara satın alınmıştı. Yapılan satış sürecinde Facebook’un bünyesi altına geçen sohbet uygulaması kısa süre içerisinde yapılan yenilikler ile daha da kullanılabilir hale getirildi. Bu süreç içerisine kadar firma tarafından hiç bir şekilde reklam ile gelir kazancı elde etmeyen uygulama yıllık kayıt ücretleri ile kazanç sağlıyordu. Gün içerisine yapılan açıklamalar içerisinde WhatsApp artık piyasada ki pasta dilimini yükseltmek için yeni anlaşmaya girdiklerini dile getiren David Wehner “B2B uygulamasının bizim için iyi bir iş modeli olduğuna inanıyoruz” diyerek işin içinden çıkmayı başardı.

Geliştirilen uygulamanın aktfi olması sistem üzerinde yer alan kullanıcıları yeni dertler bekliyor demek. Nedeni ise uygulama aracılığıyla birlikte sistemde yer alan tüm WhatsApp kullanıcılarına reklam mesahjları gönderilecek. Büyük firmaların yapmış olduğu açıklamalar içerisinde bu özelliğin tamamen gereksiz olduğunu dile getirdi. ABD üzerinde ilk olarak kullanılmaya başlayacak olan sistem şuanlık test sürecinde olduğunu dile getirelim.

Kaynak: Veteknoloji

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.