sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR :

OKUNMA : 811 Kez Okundu

YORUM : Türkiye Çevrim İçi Oldu için yorumlar kapalı

Türkiye’nin nüfusu 500’den az olan bölgelerinde mobil haberleşme konusunda sıkıntılar yaşanırken Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından konuyla ilgili yürütülen proje kapsamında bu yerlere de artık mobil hizmet verilmeye başlandı. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda bakanlık tarafından yürütülen projenin sona erdiği ve çalışmalarının tamamlandığı belirtilirken artık 799 yerleşim yerinde daha iletişim hizmetleri verilmeye başlandığı belirtildi.

3 Yılda Proje Tamamlandı!

Haberleşme Genel Müdürlüğü ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) konuyla ilgili yaptığı ön araştırma sonucunda Türkiye’nin 799 noktasında haberleşme konusunda hizmet sunulamadığı belirtilirken nüfusun az olması ve yüksek maliyetler nedeniyle bugüne kadar böyle bir çalışma yapılmadığı açıklandı. Bu açıklama sonrasında hazırlanan raporlar ile birlikte bakanlık tarafından alt yapılar hazırlanırken bu bölgelere mobil haberleşme hizmeti götürüldü. Turkcell ile bakanlık arasında yapılan anlaşma sonrasında 2013 yılından bugüne kadar 799 yerleşim yeri daha kapsama alanı altına alındı.

Tüm Operatörler Yararlanabilecek!

Anlaşma her ne kadar Turkcell ile yapılmış olsa da hazırlanan altyapıdan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom yararlanabilecek. Bu açıdan tek alt yapı üzerinden farklı operatörlerden hizmet alacak vatandaşlar bölgelerindeki mobil iletişim sorunu da çözmüş olacak.

ETİKETLER :

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.