sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR :

OKUNMA : 682 Kez Okundu

YORUM : ‘Menajerlik çocuk yetiştirmek gibi’ için yorumlar kapalı

Cast direktörlüğü ve oyunculuk yapıyorsunuz, hangisiyle önce tanıştınız?

Çocukluktan beri oyunculuk yapıyorum. Bir dizide oynuyordum ve sette görüş ayrılıklarımız vardı. Reklam yönetmeni Gürkan Kurtkaya cast direktörüyle çalışmak istiyordu bu şekilde başladım. Most Yapım’ın cast direktörü oldum ve menajerlik yaptım. Beş yıl önce de ortağım Çağla’yla Blacklistt’i kurduk. Cast direktörlüğü yıpratıcı o yüzden bu sene son verdik. Kısaca şu anda oyunculuk ve menajerlik ikisi de benim mesleğim…

‘İlişki Durumu: Karışık’la yollarınız nasıl kesişti?

Dizinin cast’ını yapıyordum. Fatih Bey, “O menajer Handan rolünde sen oynuyorsun” dedi. “Bebeğim var, şirket yoğun”
dedim ama sonuç olarak kendimi sette buldum.

İkisini birden yürütmek zor olmuyor mu?

Olmuyor. Çünkü ben beş yıldır Med Yapım’ın da cast direktörlüğünü yaptığım için oradakiler ne kadar yoğun çalıştığımı biliyorlar. Problemleri de müşterek hallediyoruz.

Kendinizi oynuyorsunuz diyebilir miyiz?

Hayır. Handan komik ve paragöz bir kadın. Biz de esas olan para değil, oyuncunun kariyeridir. Çünkü bir oyuncunun hayatı sizin ellerinizde… Handan herkesi paraya çeviriyor. Sadece pratikliğimiz benziyor.

Can ve Ayşegül’ün her işine koşuyorsunuz. Sizin çalıştığınız oyuncularla aranız nasıl?

Handan’dan daha çok koşuyorum ve daha ilgili bir menajerim. Handan para odaklı…

Dizi sürelerinin uzun olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Olacak iş değil. 150 dakika dizi çekiliyor. Diziyi beş ya da altı günde çekmemizi isteniyor. Bu dünyanın hiçbir yerinde yok.  Oyuncunun beslenebilmesi için kendine vakit ayırması şart. Sonra diyorlar ki hep aynı oynuyor oyuncu… İki yıl boyunca annesini babasını göremiyor, sevgilisinden ayrılmak zorunda kalıyor, evliyse evliliği çok ciddi hasar görüyor. Sürekli setteler, dizi bitiyor bir hafta sonra yapımcı arıyor ‘Ayşe’yi ben alayım’ diyor. Dur bir dinlensin. Seyirci de unutsun onun oynadığı karakteri. Oyuncu beslensin.  Oyuncunun adı, kostümleri değişiyor ama aynı
şeyi oynuyor.

Oyuncularla çalışırken en çok hangi duruma sinirleniyorsunuz?

Parayla değişmelerine sinirlenmiyorum da anlayamıyorum. Dizi bugün 15 reyting alabilir, yarın reytingi düşebilir. Oyuncular endişeliler, onlar için endişelenmediğimizi düşünüyorlar. Halbuki biz sorumluluk kaygısı da yaşıyoruz. Herkes emek verdiği oyuncunun iyi yerlere geldiğini görmek istiyor; çocuk yetiştirmek gibi…

‘Oyuncu duruşu için ego olmalı’

– Oyuncuların egosu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Egosuz oyuncu olmaz. Çünkü oyuncu, sahne, ışıklar ve kamera önünde o kadar insan ona bakarken rol yapıyor. Bunun için kendisini beğeniyor olması lazım. Yoksa sıradanlaşır. Oyuncu duruşu için ego olmalı ama etrafındakileri ezmemeli. 
– İzleyicilerden gelen yorumlar ne yönde? Eleştiriler var mı?
Eğleniyorlar. “Handan niye yaptı?”, “Handan’a bak ya” gibi yorumlar geliyor. Handan, oyuncunun özel hayatını da satıyor. Özel hayatını satmak etik değil. O çok magazinel bir menajer.

‘Sette ilişkiler çok iyi’

– Dizinin reytingleri iyi, sette ilişkiler nasıl?

Evet kimse bu kadar tutacağını düşünmüyordu. Bence yaza kadar devam eder. İlişkiler çok iyi. Pamir Pekin (Murat) benim oyuncum. Sekizinci yılımız bitti. Annelik stajımı onunla yaptım, benim büyük oğlum.

– Sosyal medyada aktif misiniz?

Çok aktifim. Instagram’da kızımla daha çok aktifim. Artık orayı sosyal medya olarak değil, kendi fotoğraf arşivim olarak görüyorum.

– Boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Şu anda kızımla değerlendiriyorum. Onu uyutunca genelde gece seanslarında sinemaya gidiyorum. Boks ve pilates yapıyorum.

– Anne olduktan sonra hayatınızda neler değişti?

Her şey değişti… Önceliğim o oldu. Hep onun yanında olmak istiyorsunuz. Artık gelecekle ilgili endişelerim var. Para kazanmam, onun geleceğini garanti altına almam gerek.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.