sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR : YuzukTR

OKUNMA : 470 Kez Okundu

YORUM : iOS 9 ile birlikte “Jailbreak” tarihe karışabilir için yorumlar kapalı

Apple, Jailbreak olayına yeni işletim sistemi iOS 9 ile son vermeyi amaçlıyor.

Apple, iPhone, iPad ve iPod Touch modelleri ile mobil pazarda mücadelesini sürdürürken, bu cihazlarda işletim sistemi olarak ise yine Apple tarafından geliştirilen ve iOS olarak adlandırılan işletim sistemi kullanılıyor.

Her sene yeni bir iOS sürümü ile karşımıza gelen Apple, geçtiğimiz sene iOS 8.0’ı yeni akıllı telefon modelleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile sunmuştu. Bu sene de firmanın yeni gelecek akıllı telefonları iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile birlikte iOS 9 adındaki yeni işletim sisteminin sunulması bekleniyor.

Apple, kısa bir süre sonra düzenleyeceği WorldWide Developer Conference (WWDC) üzerinden bu yeni işletim sistemini de resmi olarak duyuracak. Teknoloji devi firma mobil işletim sistemi için daha kapsamlı güvenlik önlemleri getirmeyi amaçlıyor.

Bilindiği üzere Apple’ın iOS işletim sistemi kapalı bir sistem ve Jailbreak adı verilen işlemlerle bu işletim sisteminin tüm fonksiyonları kullanılabilmekte. Bu durum ise Apple’ın hoşuna gitmezken, çok yakında iOS 9 ile birlikte Jailbreak tarih olabilir.

Apple’ın yeni teknolojisi “Rootless” olarak adlandırılırken, iPhone, iPad ya da Mac’de belirli dosya sistemlerine yönetici düzeyinde bile kullanıcıların erişiminin önlenmesi amaçlanıyor. iOS içerisinde güvenlik açıkları bulunurken, Rootless ile tüm kapıların kapanması hedefleniyor.

Bakalım Rootless gerçekten de Jailbreak olayını tamamen yok edecek mi….

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.