sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR : YuzukTR

OKUNMA : 796 Kez Okundu

YORUM : Internet Explorer Geri Dönüyor… için yorumlar kapalı

resim yok

Microsoft, Avrupa Birliği Komisyonu’nun verdiği mahkeme kararının süresinin dolmasıyla birlikte Internet Explorer’ı yeniden varsayılan tarayıcı yapmaya hazırlanıyor.

2009’da Avrupa Birliği Komisyonu, kullanıcıları Internet Explorer kullanmaya zorladığı için Microsoft’a dava açmış ve dava sonucunda Microsoft’un Windows’un kurulumu sırasında kullanıcılara hangi tarayıcıyı kullanmak istedikleri konusunda bir seçim ekranı sunmasına karar verilmişti. Microsoft da bu karar doğrultusunda, Avrupa’da Mart 2010’dan itibaren Windows XP, Vista ve 7 işletim sistemlerinde kullanıcılara Internet Explorer ilk kez açıldığında ortaya çıkan bir web tarayıcı seçim ekranı sundu.
Bu karar 4.5 yıl boyunca geçerliydi ve bu sürede Microsoft, karara uymadığı takdirde yüklü bir tazminat ödemek zorunda kalacaktı. Ancak böyle bir durum yaşanmadı ve bu 4.5 yıllık süre sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Kararın bağlayıcılığının sona ermesinin ardından, Microsoft’un seçim ekranını kaldırarak tekrardan Internet Explorer‘u Windows’un varsayılan tarayıcısı olarak sunması bekleniyor. Ancak bunun tek başına, chrome ve Firefox’un gerisinde kalan Internet Explorer’ı yeniden ayağa kaldırması pek mümkün gözükmüyor.

W3Counter sitesinin Kasım 2014 verilerine göre, en çok kullanılan tarayıcı %42.7 kullanım oranıyla ve açık ara farkla Chrome. İkinci sırada %16.4 ile Firefox, hemen arkasında ise 15.8 ile Internet Explorer var. Internet Explorer’ı %15 kullanım oranıyla Safari takip ediyor. Son sırayı da %3.3 ile Opera alıyor.

ETİKETLER :

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.