sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR :

OKUNMA : 323 Kez Okundu

YORUM : HDP’nin önerisi kabul edilmedi için yorumlar kapalı

 TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandı.

 Partisinin önerisi üzerine söz alan HDP Siirt Milletvekili Besime Konca, KCK operasyonlarının, bugün terör örgütü olarak ilan edilen Paralel Yapı’nın denetiminde gerçekleştirildiğini savundu.Cezaevlerinin şu anda kapasitelerinin dolduğunu ve buralarda insan hakları ihlallerinin görüldüğünü iddia eden Konca, hasta tutukluların tahliye edilmediklerini söyledi.

 MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, kanunlara aykırı davrananlara hukuk çerçevesinde gereğinin yapılacağını herkesin bilmesi gerektiğini vurguladı.

 Bazı STK’ların teröre destek verir açıklamalar yaptığını ve bunlara hukuki olarak bir şey yapılmadığını iddia eden Erdoğan, terörle mücadele kapsamında, sınırların güvenliğinin sağlanması, terörün finansmanın önlenmesi, kaçakçılığa göz yumulmaması, hukuk sistemindeki eksikliklerin tamamlanması ve bu sorunla mücadelenin bir bütün olarak ele alınması gerektiğini belirtti.

 Erdoğan, “Kimsenin, Türkiye Cumhuriyet sınırları içerisinde, Türk Devlet’ine, Türk milletine karşı ‘köpeksiz köyde değneksiz dolaşmasına’ izin veremeyiz” dedi.

 CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya da tutukluluğun istisnai bir hal olması gerektiğini dile getirerek son dönemde, yazdıklarından dolayı hapse atılan gazeteciler bulunduğunu savundu. Akkaya, gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ün de haksız yere hapiste yattıklarını öne sürdü.

 1 Kasım seçiminden sonra da “AK Parti’deki güç zehirlenmesinin” devam ettiğini savunan Akkaya, “Türkiye’nin gerçek gündemini göremiyorsunuz ve bu yüzden Meclisi çalıştırmıyorsunuz” diye konuştu.

 Türkiye’de 6 milyona yakın işsizin bulunduğunu, yoksulluğun önemli bir sorun olduğunu, depresyon ve intihar olaylarının arttığını ifade eden Akkaya, iktidar partisinin gündeminin ise başkanlık olduğunu ileri sürdü.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.