sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR :

OKUNMA : 517 Kez Okundu

YORUM : Facebook’un Yeni Partneri Şaşırttı için yorumlar kapalı

Şimdi de Facebook canlı yayın için ilk donanım partnerini ve canlı yayın için ilk donanımını duyurdu. Mevo kamera bu yılın başında Los Angeles’ta düzenlenen Consumer Electronics Show‘da bir çok kişiyi performansı ile şaşırtan Movi kameranın yeniden markalaştırılmış hali. Mevo’nun öne çıkan en büyük özelliği ise kolayca farklı kamera açılarına geçiş yapabilmesi. Bu sayede sanki birden fazla kamera ile çekim yapma olanağı sağlıyor. Video farklı kamera açıları ile çekilmiş gibi dursa bile aslında tek bir kamera ile çekiliyor. Livestream’in CEO’su Jesse Hertzberg bunu cebe sığabilen bir TV stüdyosu olarak görebiliyor. Hertzberg’e göre bu kamera ile birisi televizyon kalitesinde şovlar yapabilir.

Canlı yayın yaplırken Mevo videodaki yüzleri otomatik olarak belirliyor açıları değiştirmek için ise küçük bir dokunuş yapmak yeterli oluyor. Ancak bunun da bir sınırı var. Mevo’nun üzerinde bulunan fiziksel kamera 150 dereceye kadar geniş açıya sahip. Bu da kamera açılarını sınırlandırıyor ancak bu bile yeterli. Eğer videoyu düzenlemek ile uğraşmak istemiyorsanız Mevo bunu otomatik olarak yapabiliyor. Bunu videodaki hareketlere veya konuşan birine göre ayarlayabiliyor.

Mevo’nun fiyatı 399 dolar olacak ve Temmuz ayında dağıtılmaya başlanacak. Ön sipariş ile satın alanlar ise ürüne 299 dolar ödeyecek.

 

 

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.