sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR :

OKUNMA : 303 Kez Okundu

YORUM : Davutoğlu HDP’li vekillere seslendi! için yorumlar kapalı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suudi Arabistan’a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu, HDP’li milletvekillerinin Cizre’deki yaralıların durumu ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı’na gelmesiyle ilişkin, “Bir kere de dönüp Kandil’e doğru ‘Yeter artık’ demeyi başarabilin. Biz gereğini yapacağız. Sağlık hizmeti anlamında da terörle mücadele anlamında da gereğini yapacağız” diye konuştu.

Suudi Arabistan ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu HDP’li milletvekillerinin Cizre’deki yaralıların durumuna ilişkin İçişleri Bakanlığı’na gelmesiyle ilgili olarak şunları söyledi:

“İçişleri Bakanlığımıza gelip bekleyen milletvekillerine çağrıda bulunuyorum, tamam bakanlığımıza geldiniz, her türlü açıklamada bulunuldu. Ama bir kere de dönüp Kandil’e doğru ‘Yeter artık’ demeyi başarabilin. Bir kere de dönüp, Meclis’te oradan bir başka milletvekilinin görüntülerini vererek şov yapmak yerine, orada ızdırap çeken halkın yanında durun. ‘Biz burada demokratik bir ülkenin meclisinde konuşurken, sizler orada barikat kurup, çukurlar kazıp, Cizre Devlet Hastanesi’ne bir günde 20 roket atıp, oradaki sağlık çalışanları ve hastaların hayatını tehlikeye atamazsınız’ diye bir çağrıda bulunun. Biz gereğini yapacağız. Sağlık hizmeti anlamında da terörle mücadele anlamında da gereğini yapacağız.”

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.