sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR :

OKUNMA : 287 Kez Okundu

YORUM : Çin’de Vinç Devrildi: 12 Ölü, 14 Yaralı için yorumlar kapalı

 Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği alanda, çöken şantiyenin altında kaldığı belirtilen 2 kişiye ulaşılmaya çalışılıyor.

Guangdong eyaletinde bulunan Dongguan şehrindeki Mayong ilçesinde bir vinç yerel saatle 05.40 sıralarında devrildi. Uzunluğu 200 metreyi bulan vincin geçici olarak kullanılan şantiyeye devrilmesi sonucu, 12 kişi enkazda sıkışarak can verdi. Hemen başlatılan arama kurtarma çalışmalarında 200’den fazla itfaiyeci ve 40 itfaiye aracı hazır bulundu. Kurtarma çalışmalarında yaralı olarak ulaşılan 14 kişi ise çevre hastanelerde tedavi altına alındı. Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği alanda, enkazın altında 2 kişinin kaldığı belirtiliyor.

Öte yandan inşaat alanında çalışan işçilerin yatakhanelerinin şantiyede bulunduğu aktarıldı. Şehrin bilgilendirme ofisinden yapılan açıklamada, 69 kişinin vincin çöktüğü esnada kaçmayı başardığı ifade edilmişti.

Şiddetli rüzgar nedeniyle vincin devrildiği ihtimali üzerinde durulurken, kaza ile ilgili soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

Bir gün önce Guandong eyaletindeki Foshan şehrini kasırga vurduğu açıklanmıştı. Kasırga nedeniyle 7300 evin elektriği kesilmiş, 23 kişi ise yaralanmıştı.

CİHAN

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.