sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR :

OKUNMA : 363 Kez Okundu

YORUM : Çift Ekranlı YotaPhone 2 Türkiye’ye Geliyor için yorumlar kapalı

Rusya’nın çalışmaları neticesinde üretmiş oldukları YotaPhone 2 e önemli sayılan projelerden biri olarak görülmektedir. Putin’in desteğini de alan ve arka bölümde bulunan e-mürekkep ekranı ile insanların büyük ilgisini çeken piyasadaki en yenilikçi ürün olma özelliğine sahip YotaPhone 2 global pazarda kendine yer edinmeye başladı.

Geride bıraktığımız sene tanıtımı yapılan ve dünyanın ilk çift ekranlı sürekli açık akıllı telefonu YotaPhone 2 Aralık ayında Avrupa’nın önde gelen ülkelerinde satışa sunulacak. Türkiye’de de satışı planlanan akıllı telefonun en büyük özelliği kişileştirme seçeneği bulunan arka kısımda yer alan ikinci ekranı.

Arka tarafta yer alan 4.7 inç büyüklüğündeki 540×960 piksel çözünürlük sunan ikinci ekrana sahip olan YotaPhone 2, ayrıca 5 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü AMOLED bir ekrana sahip. 2.2 GHz saat hızında çalışan Snapdragon 801 işlemci kullanan YotaPhone 2, 2 GB RAM ve arttırılamayan 32 GB dahili depolama alanına sahip.

2014 yılının sonlarında tanıtılan YotaPhone 2, 8 Megapiksel çözünürlüğünde arka ve 2.1 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya sahip. Gücünü 2.500 mAh büyüklüğündeki bataryadan alan YotaPhone 2, 144.9 x 69.4 x 8.95 mm boyutlarında ve 145 gram ağırlığında.

Kablosuz şarj özelliğine sahip olan akıllı telefon ayrıca Android 4.4 işletim sistemine sahip. Sadece E-Mürekkep ekranı kullanıldığı taktirde 5 güne kadar kullanım ömrü vaat eden YotaPhone 2, her iki ekran kullanıldığı zaman ise 3 güne varan kullanım ömrü sunuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.