sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR :

OKUNMA : 329 Kez Okundu

YORUM : AK Parti’den 1 ayda gerçekleştirilen vaatler klavuzu için yorumlar kapalı

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 1 Kasım seçimleri öncesinde kamuoyu ile paylaştığı vaatlerin bir bir hayata geçirildiğini belirtti.

 Bu vaatlerin, vatandaşlarla paylaşılmasını ve geniş kitlelerin yapılan düzenlemelerden faydalanmasını sağlamak için kitapçık haline getirildiğini bildiren Özdağ, şunları kaydetti:

 “Milletimizin ekonomik ve sosyal refahını en üst seviyeye çıkarma hedefimize doğru ilerlerken, çıkardığımız yeni kanun ve düzenlemelerden, yaptığımız ekonomik ve sosyal reformlardan tüm vatandaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, gençlerimiz, çiftçilerimiz, ev hanımlarımız haberdar olsun istiyoruz. Yaptığımız düzenlemelerle ilgili merak edilen tüm soruların cevapları bu kitapçıkta yer alacak. Bundan sonra da belli periyotlarda hazırlayacağımız kitapçıklarla vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

  1 ayda gerçekleştirilen vaatler

 AK Parti’nin “1 Ayda Gerçekleştirilen Vaatler” başlığıyla basılan kılavuzu, parti teşkilatlarına ve ilgili sivil toplum kuruluşlarına gönderildi.

 Hayata geçirilen uygulamalardan nasıl faydalanacağına ilişkin bilgilerin yer aldığı kitapçıktaki vaatlerin başlıkları, konularına göre şöyle:

 “Gençlere proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek. Gençlere çeyiz hesabında biriktirilen paranın yüzde 20’si oranında destek. Gençlere 100 bin lira kredi desteği. Lisans öğrencilerinin 330 lira olan bursunun 400 liraya çıkarılması. Esnafa 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği. Seracıların tarımsal sulama abone grubuna dahil edilmesi. Çiftçilere seralarının modernizasyonu için faizsiz kredi desteği. Asgari ücretin bin 300 liraya yükseltilmesi. Tüm işçi ve Bağ-Kur emeklilerine bin 200 lira verilmesi.”

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.