sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR :

OKUNMA : 321 Kez Okundu

YORUM : 5 kişi Mers virüsü şüphesiyle hastanede için yorumlar kapalı

resim yok

Bir diğer ismi ODSS (Orta Doğu Solunum Sendromu) olan Mers virüsü Kayseri’de ortaya çıktı. Umre ziyaretine giden 5 kişi Mars virüsü şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Merkez Melikgazi İlçesi Gültepe Mahallesinde oturan Baki Şahin (83) ile eşi Neziha Şahin(79), akrabaları Cevriye Şahin (89), Hanife Aydın(50) ve henüz ismi öğrenilemeyen bir kadın geçen Cumartesi günü Umre ziyaretinden döndü. Yüksek ateş rahatsızlığı nedeniyle yakınları tarafından Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan 4ü akraba 5 kişi, Mers virüsü kaptığı şüphesiyle burada tedaviye alındı. Tedbir amaçlı acildeki Resüsitasyon bölümü kapatılırken, Cevriye Şahin ile bir kadın, ambulansla hastanenin enfeksiyon hastalıkları servisine götürüldü. Virüs şüphesiyle acile aldıkları diğer 3 kişinin tedavileri ise özel kıyafetli uzmanlar tarafından sürüyor.

Türkiye’de ilk ölüm

İlk olarak 2012 yılında Suudi Arabistan’da tespit edilen MERS virüsü sebebiyle Türkiye’de ilk ölüm vakası 2014 yılının Ekim ayı içerisinde Suudi Arabistan’da çalışan Hatay ili nüfusuna kayıtlı olan bir kişinin Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra hayatını kaybetmesi olayıdır.

Kaynak : AA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.