sohbet, chat, sohbet odaları, chat odaları, sohbet chat, chat sohbet,
teperenk
DOWNLOAD
gölgeler
gölgeler
icon
icon

YAZAR :

OKUNMA : 411 Kez Okundu

YORUM : 4.5G Hız Testi Ne Kadar Kota Harcar? için yorumlar kapalı

4.5G internet hızına yeni geçiş yapan kullanıcıların cihazlarda ilk yaptığı genelde hız testi olurken bu kız testlerini kullanıcıların kotalarından ciddi miktarlar harcanıyor. Bu açıdan gereksiz yere test yapmaktan kaçınılması gerekirken, yapılan araştırmalara göre her bir testte 50 MB ile 250 MB arasında veri kullanılıyor.

İnternet hızının artması 3G alışkanlıkları bulunan kişilerde bu durumun fark edilmesini önlerken yüksek veri aktarımı nedeniyle sadece bir test sırasında dahi 150 MB’a varan bir mobil veri kullanımı oluşuyor. Bu nedenle kullanıcıların 4.5G internet kullanımı sırasında internet hızının 10 kata varan bir artış yaşadığı unutmaması ve bu nedenle kullanımında da bu detayları göz önünde bulundurması gerekiyor.

Operatörler tarafından farklı paketleri ile sunulan 4.5G internet hizmetinde özellikle kota takibinin yapılması önerilenler arasında. kullanıcıların internet kullanımını kontrol altında tutması halinde 4.5G ile ilgili herhangi bir sorun yaşanması mümkün olmazken aksi durumlarda yüksek faturalar ile karşılaşılması da mümkün. Yapılan testlerde indirme ve yükleme üzerinden hız tespiti yapılırken bu konuda kişilerin belirtilen detaylara dikkat edilmesi halinde herhangi bir sorun yaşanması mümkün değil.

ETİKETLER :

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.